Promowane podstrony

Treść strony

W dniu 16 sierpnia 2011 r. Rada Ministrów zdecydowała o ustanowieniu, opracowanego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, programu wieloletniego pod nazwą „Ochrona roślin uprawnych z uwzględnieniem bezpieczeństwa żywności oraz ograniczenia strat w plonach i zagrożeń dla zdrowia ludzi, zwierząt domowych i środowiska” na lata 2011-2015.

Zgodnie z przyjętymi założeniami merytorycznymi w ramach programu wieloletniego realizowano zadania z zakresu ochrony upraw oraz zapewnienia bezpieczeństwa żywności, wypełniając w tym zakresie zobowiązania wynikające z przepisów Unii Europejskiej. Program wieloletni był realizowany przez Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu, który na potrzeby jego realizacji zaangażował infrastrukturę oraz wkład rzeczowy w postaci sprzętu, wyposażenia laboratoriów i bazy analitycznej. 

Odbiorcą wyników zadań realizowanych w ramach programu wieloletniego było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz inne urzędy administracji państwowej i samorządowej na szczeblach centralnych i regionalnych, a także jednostki doradztwa rolniczego oraz producenci rolni. Wszystkie wyniki realizacji zadań programu wieloletniego zostały opublikowane oraz przekazane do praktyki rolniczej w postaci publikacji popularnonaukowych, broszur, ulotek, publikacji recenzowanych oraz podczas szkoleń, warsztatów, kursów i konferencji tematycznych. Publikacje powstałe w ramach wykonania zadań programu wieloletniego udostępniono na stronie internetowej Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu.

Uchwała nr 161/2011 Rady Ministrów z dnia 16 sierpnia 2011 roku zapewniła realizację 17 zadań w dwóch obszarach tematycznych:

Obszar I. Integrowana ochrona roślin oraz ograniczanie zagrożeń związanych ze stosowaniem środków ochrony roślin dla ludzi, zwierząt i środowiska – 10 zadań

Obszar II. Ochrona terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przed przedostawaniem i rozprzestrzenianiem się organizmów kwarantannowych i innych organizmów stanowiących szczególne zagrożenia – 7 zadań

 

« wstecz

Dodatkowe menu

Stopka kontaktowe

Dane kontaktowe

60-318 POZNAŃ, ul. Władysława Węgorka 20

tel.: +48 61 864 9000, fax: +48 61 867 6301

e-mail: sekretariat@iorpib.poznan.pl

Stopka strony