Promowane podstrony

Treść strony

  • Biblioteka

IZBA PAMIĘCI PRACOWNIKÓW

INSTYTUTU OCHRONY ROŚLIN W POZNANIU

 

Izba Pamięci pracowników IOR – PIB mieści się w budynku biblioteki instytutu. Została utworzona  początkowo z pamiątek po pierwszym dyrektorze instytutu Władysławie Węgorku w roku 2000. W kolejnych latach były gromadzone tu liczne pamiątkowe ordery i dyplomy byłych pracowników instytutu.

W roku 2011 odbył się częściowy remont biblioteki i izby pamięci. Zostały odrestaurowane też gabloty na odznaczenia, powieszono tablice ze zdjęciami, dyplomami, wycinkami prasowymi  i pamiątkami z dawnych lat. Po remoncie zbiory powiększyły się o liczne eksponaty  związane z pracą w laboratoriach instytutu takie jak aparatura do badań z początków istnienia instytutu oraz inne sprzęty i urządzenia z minionej epoki. Pracownicy odchodzący na emeryturę ofiarowali  swoje dyplomy i odznaczenia związane z pracą w instytucie. Mamy również  puchary mocnej sekcji brydżowej pracowników  instytutu działającej pod przewodnictwem byłego dyrektora instytutu prof. Stefana Pruszyńskiego. Kolejni dyrektorzy przekazywali tutaj otrzymane nagrody, gratulacje i podziękowania dla instytutu na ich ręce z kraju i ze świata.

Wśród eksponatów znajduje się tu min. pierwszy mikroskop elektronowy, na którym pracowała pani  mgr Lidia Zielińska, sprzęt do odłowu owadów w terenie prof. Alicji Korcz, aparat Seinhorsta używany do oznaczania liczby nicieni  w glebie przez prof. Stefana Kornobisa  i prof. Zdzisława Wilusza, preparaty entomologiczne, waga szalkowa, liczydło, kałamarz, telefon oraz zdjęcia pracowników z lat 50-tych ubiegłego wieku.

 

 

Dodatkowe menu

Stopka kontaktowe

Dane kontaktowe

60-318 POZNAŃ, ul. Władysława Węgorka 20

tel.: +48 61 864 9000, fax: +48 61 867 6301

e-mail: sekretariat@iorpib.poznan.pl

Stopka strony