Promowane podstrony

Treść strony

  • Toruń

BADANIA REJESTRACYJNE ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN
Terenowa Stacja Doświadczalna IOR – PIB w Toruniu prowadzi działalność usługową w zakresie badań rejestracyjnych środków ochrony roślin w uprawach rolniczych w tym szczególnie buraka cukrowego.
Zakres badań obejmuje całe spektrum pestycydów w tym: herbicydów, fungicydów, insektycydów, retardantów, desykantów.
Badania są prowadzone w ramach Centrum Badań Rejestracyjnych Agrochemikaliów IOR – PIB w Poznaniu.

BADANIA EFEKTYWNOŚCI DZIAŁANIA NAWOZÓW DOLISTNYCH I STYMULATORÓW WZROSTU
Terenowa Stacja Doświadczalna IOR – PIB w Toruniu prowadzi działalność usługową w zakresie badań efektywności działania w uprawie buraka cukrowego nawozów dolistnych, stymulatorów wzrostu oraz środków poprawiających jakość gleby.
Badania realizowane są w oparciu o procedury działające w systemie Dobrej Praktyki Eksperymentalnej oraz metodyki EPPO.

OZNACZENIE ZAWARTOŚCI MĄTWIKA BURAKOWEGO W GLEBIE
Terenowa Stacja Doświadczalna IOR – PIB w Toruniu prowadzi działalność usługową w zakresie oznaczenia zawartości mątwika burakowego (Heterodera schachtii Schmidt) w glebie. Ekstrakcja cyst z gleby wykonywana jest zgodnie z metodyką EPPO nr PM 7/119 (1) na aparacie Seinhorsta.


SZKOLENIA I WYKŁADY
Pracownicy naukowi Stacji prowadzą wykłady oraz szkolenia zarówno dla plantatorów, jak również służb doradczych w zakresie szeroko rozumianej ochrony buraka cukrowego. Przekazywana wiedza jest głęboko ugruntowana w praktyce, gdyż pochodzi bezpośrednio z doświadczeń realizowanych zarówno w naszej jednostce, jak i innych ośrodkach naukowo-badawczych.
W miarę możliwości służymy swoją wiedzą oraz pomocą z zakresu ochrony roślin podczas realizacji prac licencjackich, magisterskich, doktorskich i innych.
Wszystkie osoby chcące nawiązać z nami współpracę w zakresie przeprowadzenia szkoleń, wykładów, seminariów, a także chcące skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia prosimy o kontakt.

 

Dodatkowe menu

Stopka kontaktowe

Dane kontaktowe

60-318 POZNAŃ, ul. Władysława Węgorka 20

tel.: +48 61 864 9000, fax: +48 61 867 6301

e-mail: sekretariat@iorpib.poznan.pl

Stopka strony