Promowane podstrony

Treść strony

  • N.Borodynko

dr hab. Natasza Borodynko-Filas otrzymała tytuł profesora nauk rolniczych

Z przyjemnością informujemy, że dr hab. Natasza Borodynko-Filas, profesor Instytutu Ochrony Roślin – PIB otrzymała tytuł naukowy profesora nauk rolniczych nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Pani prof. dr hab. Natasza Borodynko-Filas jest wirusologiem, zajmuje się identyfikacją serologiczną i molekularną wirusów roślin oraz ich diagnostyką, zróżnicowaniem genetycznym i ograniczeniem ich występowania. Jest autorem wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych oraz doniesień z konferencji. Była kierownikiem grantów krajowych i międzynarodowych. Pani Profesor prowadzi również działalność edukacyjną, bierze czynny udział w wykładach i ćwiczeniach dla studentów oraz organizuje dla nich warsztaty. W latach 2017–2019 była z-cą  Dyrektora ds. Organizacyjnych. Obecnie pełni funkcje kierownika Kliniki Chorób Roślin i Banku Patogenów w IOR – PIB w Poznaniu. 

Pani profesor składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów w realizacji planów i zamierzeń naukowych.

« wstecz

Dodatkowe menu

Stopka kontaktowe

Dane kontaktowe

60-318 POZNAŃ, ul. Władysława Węgorka 20

tel.: +48 61 864 9000, fax: +48 61 867 6301

e-mail: sekretariat@iorpib.poznan.pl

Stopka strony