Promowane podstrony

Treść strony

Wizyta studentów w IOR - PIB

20 marca mieliśmy przyjemność gościć w Instytucie grupę studentów z I, II oraz III roku rolnictwa z Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Ciechanowie.
Studenci wysłuchali wykładów – pierwszy z nich pt. „Ślimaki – szkodniki wszystkich roślin” wygłosiła dr inż. Monika Jaskulska. Kolejny, zatytułowany „Metody biologiczne w integrowanej ochronie roślin” zaprezentowała prof. dr hab. Danuta Sosnowska. O pasach kwietnych i ich wielofunkcyjności opowiedziała dr inż. Małgorzata Antkowiak, a jej wykład poprzedził wstęp prof. dr hab. Jolanty Kowalskiej, dotyczący działalności Zakładu Rolnictwa Ekologicznego i Ochrony Środowiska. Goście mieli również możliwość wysłuchać prelekcji dr hab. Joanny Zamojskiej nt. bezpieczeństwa pszczół w integrowanej ochronie roślin.


Podczas wizyty, oprócz uczestnictwa w wykładach, młodzież miała wyjątkową okazję, by odwiedzić Centrum Badań Organizmów Kwarantannowych, Inwazyjnych i Genetycznie Zmodyfikowanych. Tam, dr Elżbieta Gabała mówiła o tajnikach pracy z transmisyjnym mikroskopem elektronowym, natomiast mgr Agnieszka Błaszak oprowadziła uczestników wycieczki po szklarni, gdzie opowiedziała im o zasadach pracy z organizmami genetycznie zmodyfikowanymi, a także o działaniu Centrum. Kolejnym miejscem odwiedzonym przez studentów był Zakład Badania Pozostałości Środków Ochrony Roślin – tam o działaniu Laboratorium Referencyjnego opowiedział dr hab. Dariusz Drożdżyński. Funkcjonowanie Pracowni Kliniki Chorób Roślin i Banku Patogenów przedstawiła dr inż. Sylwia Stępniewska-Jarosz. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w laboratorium Zakładu Biologii Molekularnej i Biotechnologii, gdzie o tajnikach pracy w Zakładzie opowiedzieli dr Przemysław Wieczorek oraz mgr Patryk Frąckowiak.

Cieszymy się, że studenci zainteresowani są działalnością Instytutu oraz że nasi pracownicy mogą dzielić się swoją wiedzą nie tylko z innymi ekspertami, ale także z młodzieżą na różnym etapie edukacji.

Dziękujemy za odwiedziny!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

« wstecz

Dodatkowe menu

Stopka kontaktowe

Dane kontaktowe

60-318 POZNAŃ, ul. Władysława Węgorka 20

tel.: +48 61 864 9000, fax: +48 61 867 6301

e-mail: sekretariat@iorpib.poznan.pl

Stopka strony