Promowane podstrony

Treść strony

XXI Dni Ogrodnika ‒ Targi Międzynarodowe

W dniach 10 i 11 września br. na terenie Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie koło Kalisza, po czteroletniej przerwie, odbyły się XXI Dni Ogrodnika – Targi Międzynarodowe, które patronatem honorowym objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwo i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk. Organizatorami targów były: Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków Pod Osłonami oraz Stowarzyszenie Nowoczesny Ogrodnik. Instytut Ochrony Roślin – PIB objął patronatem honorowym to wydarzenie i był reprezentowany przez prof. dr hab. Nataszę Borodynko-Filas – kierownika Kliniki Chorób Roślin i Banku Patogenów. 

  • Fot.1

Dni Ogrodnika to wydarzenie skierowane do branży ogrodniczej – dla producentów warzyw uprawianych w gruncie i pod osłonami, sadowników, producentów roślin jagodowych, kwiatów i roślin ozdobnych, a także dla doradców, handlowców, działkowców. Wydarzeniem towarzyszącym Tragów była gala finałowa krajowego konkursu „Wzorowy Ogrodnik”, który nagradza producentów mających duży wkład w rozwój polskiego ogrodnictwa.
W imprezie uczestniczyło prawie 200 firm z Polski i zagranicy, instytucje państwowe i naukowe oraz czasopisma branżowe. Odwiedzający mogli zapoznać się z najnowszą ofertą produkcji i technologii dla ogrodnictwa, w tym z wieloma rozwiązaniami nowatorskimi, bezpłatnie skorzystać z porad wielu naukowców – praktyków m.in. z Instytutu Ogrodnictwa – PIB  w Skierniewicach, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Instytutu Ochrony Roślin – PIB. Podczas obu dni odbyły się liczne seminaria poświęcone nowoczesnym technologiom ogrodniczym, ochronie roślin warzywnych, sadowniczych i ozdobnych przed agrofagami oraz systemom wspomagania decyzji w ochronie roślin. Na miejscu można było poznać także projekty realizowane przez Instytut Ogrodnictwa – PIB w Skierniewicach oraz zobaczyć praktyczne zastosowanie platformy eDWIN, koordynowanej przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.
Podczas targów na stoisku promocyjno-informacyjnym Instytutu zaprezentowano ofertę Kliniki Chorób Roślin i Banku Patogenów, rozdawano materiały informacyjne i udzielano porad dotyczących diagnostyki agrofagów.

« wstecz

Dodatkowe menu

Stopka kontaktowe

Dane kontaktowe

60-318 POZNAŃ, ul. Władysława Węgorka 20

tel.: +48 61 864 9000, fax: +48 61 867 6301

e-mail: sekretariat@iorpib.poznan.pl

Stopka strony