Promowane podstrony

Treść strony

IOR – PIB współorganizatorem konferencji „Nowoczesne spojrzenie na fitopatologię”

W dniach 7–8 września br. odbędzie się konferencja w formie on-line, która organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Fitopatologiczne, a jej temat przewodni to: „Nowoczesne spojrzenie na fitopatologię".

Współorganizatorem tego wydarzenia jest Instytut Ochrony Roślin – PIB, a w skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą pracownicy Instytutu: prof. dr hab. Natasza Borodynko-Filas – kierownik Kliniki Roślin i Banku Patogenów oraz prof. dr hab. Marek Korbas – kierownik Zakładu Mykologii.

Tematyka konferencji obejmuje zarówno możliwości ograniczania chorób roślin, w tym stosowanie środków chemicznych, biopreparatów, naturalnych wyciągów roślinnych, mikroorganizmów glebowych, zabiegów agrotechnicznych oraz ochronę roślin w rolnictwie ekologicznym, jak i wpływ występowania patogenów roślin na jakość uzyskiwanych płodów, a także wpływ zdrowych roślin (rolniczych, ogrodniczych, leśnych, parkowych, ozdobnych) na zdrowie ludzi i jakość życia.

Uczestnicy wydarzenia reprezentują wszystkie polskie ośrodki naukowe, w których prowadzone są prace z zakresu szeroko pojętej fitopatologii – dziedziny ważnej dla bezpieczeństwa żywności, w dwojakim znaczeniu zapewnienia dostatecznej ilości żywności oraz zagwarantowania wysokiej jakości żywności, jako jednego z podstawowych czynników wpływających na zdrowie człowieka.

Podczas konferencji zostaną wygłoszone referaty i zaprezentowane postery również przez pracowników IOR – PIB z zakładów: Wirusologii i Bakteriologii, Biologii Molekularnej i Biotechnologii oraz Kliniki Chorób Roślin i Banku Patogenów.

Istnieje jeszcze możliwość dołączenia do grona uczestników konferencji.
Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy program oraz kontakt do organizatorów jest dostępny pod linkiem: https://sparrow.up.poznan.pl/ptfit2022/

« wstecz

Dodatkowe menu

Stopka kontaktowe

Dane kontaktowe

60-318 POZNAŃ, ul. Władysława Węgorka 20

tel.: +48 61 864 9000, fax: +48 61 867 6301

e-mail: sekretariat@iorpib.poznan.pl

Stopka strony

baner toplayer
STUDIA PODYPLOMOWE 2022