Promowane podstrony

Treść strony

dr hab. Jolanta Kowalska otrzymała tytuł profesora nauk rolniczych

Z przyjemnością informujemy, że z dniem 30 marca 2022 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał tytuł profesora nauk rolniczych w dyscyplinie rolnictwo i ogrodnictwo dr hab. Jolancie Kowalskiej.

  • prof. dr hab. Jolanta Kowalska prof. IOR – PIB_mod

Pani prof. dr hab. Jolanta Kowalska w Instytucie Ochrony Roślin – PIB pracuje od 1995 r. Obecnie pełni funkcję kierownika Zakładu Rolnictwa Ekologicznego i Ochrony Środowiska Instytutu Ochrony Roślin – PIB. Z wykształcenia jest biologiem. Jej działalność naukowa dotyczy głównie wykorzystania, doskonalenia i poszukiwania nowych metod i środków ochrony roślin w rolnictwie ekologicznym. Pani Profesor prowadzi liczne badania nad wykorzystaniem substancji naturalnych i mikroorganizmów pożytecznych, które mogą wpłynąć na wzmocnienie kondycji zdrowotnej roślin, zwalczanie agrofagów, a tym samym pozwolą na ograniczenie strat w plonach. Zajmuje się także wykorzystaniem usług ekosystemowych i zwiększeniem różnorodności oraz odporności ekosystemów rolniczych. Wyniki swoich badań wdraża do praktyki rolniczej. Jest autorem wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych oraz doniesień z konferencji, jest również kierownikiem projektów, a także prowadzi działalność edukacyjną.

Pani Profesor składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów w realizacji planów i zamierzeń naukowych.

« wstecz

Dodatkowe menu

Stopka kontaktowe

Dane kontaktowe

60-318 POZNAŃ, ul. Władysława Węgorka 20

tel.: +48 61 864 9000, fax: +48 61 867 6301

e-mail: sekretariat@iorpib.poznan.pl

Stopka strony

baner toplayer
Polecamy na wynajem budynek biurowy