Promowane podstrony

Treść strony

Warsztaty "Nowoczesne metody wykrywania i identyfikacji wirusów roślin" w IOR – PIB

W dniach 26–27.09.2019 r. w Instytucie Ochrony Roślin – PIB w Poznaniu odbyły się warsztaty ,,Nowoczesne metody wykrywania i identyfikacji wirusów roślin”, w których udział wzięli studenci kierunków przyrodniczych.

Podczas warsztatów odbyły się wykłady oraz zajęcia praktyczne w laboratoriach i kompleksie szklarniowym Zakładu Wirusologii i Bakteriologii IOR – PIB, Kliniki Chorób Roślin oraz Centrum Badań Organizmów Kwarantannowych, Inwazyjnych i Genetycznie Zmodyfikowanych IOR – PIB. Studenci mieli możliwość samodzielnego przeprowadzenia doświadczeń z wykorzystaniem technik biologii molekularnej np. izolacji RNA z roślin, przygotowania i przeprowadzenia reakcji izotermicznej amplifikacji kwasów nukleinowych, a także wykonania testów biologicznych w szklarni. Podczas drugiego dnia warsztatów studenci przygotowywali preparaty do obserwacji w transmisyjnym i skaningowym mikroskopie elektronowym, a także mieli możliwość zwiedzenia Centrum BOKIGZ. Na zakończenie warsztatów odbył się konkurs z nagrodami dotyczący zagadnień poruszanych podczas zajęć.

Współorganizatorem warsztatów był Komitet Biologii Molekularnej Komórki PAN. Wydarzeniu patronowały Akademia Młodych Uczonych PAN i Rada Upowszechniania Nauki PAN. Główną organizatorką warsztatów była dr hab. Beata Hasiów-Jaroszewska – członek Komitetu Biologii Molekularnej Komórki PAN, Komitetu Nauk Agronomicznych PAN i Rady Upowszechniania Nauki PAN.

  • Fot.1
  • Fot.2
  • Fot.3
  • Fot.4
  • Fot.5
  • Fot.6

« wstecz

Dodatkowe menu

Stopka kontaktowe

Dane kontaktowe

60-318 POZNAŃ, ul. Władysława Węgorka 20

tel.: +48 61 864 9000, fax: +48 61 867 6301

e-mail: sekretariat@iorpib.poznan.pl

Stopka strony