Promowane podstrony

Treść strony

Dni Pola Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

W dniu 27 czerwca br. w Starym Polu na polach gospodarstwa pana Wiesława Szpury we współpracy z Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego odbyły się 17 Dni Pola Krajowej Spółki Cukrowej S.A. W imprezie wzięło udział około 2000 osób. Poza Zarządem KSC S.A. i plantatorami buraka, wśród zaproszonych gości był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Krzysztof  Ardanowski.

Podczas zapoznawania się przez Pana  Ministra z pokazami polowymi i zwiedzania stoisk firm prezentujących swoje propozycje dla rolników, prof. Jacek Piszczek z terenowej Stacji Doświadczalnej IOR PIB w Toruniu miał okazje wręczyć mu najnowsze opracowanie pracowników Stacji  atlas „Burak – identyfikacja agrofagów oraz niedoborów pokarmowych”. Książka spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem ze strony Pana Ministra.

Dodać należy, że podczas Dni Pola prof. Jacek Piszczek i dr Dariusz Górski, jak to już wielokrotnie miało miejsce w historii tych imprez, służyli swoją wiedzą plantatorom, którzy zwracali się do nich ze swoimi problemami związanymi z nawożeniem i ochroną buraka cukrowego. Podpisywali także Atlas.

Warto dodać, że TSD w Toruniu od lat ścisłe współpracuje z Działem Surowcowym Krajowej Spółki Cukrowej S.A. oraz Krajowym Związkiem Plantatorów Buraka Cukrowego, a jej pracownicy są znani w Polsce z działań podejmowanych na rzecz skutecznej ochrony plantacji buraka przed agrofagami.

  • 002_8178
  • 122

« wstecz

Dodatkowe menu

Stopka kontaktowe

Dane kontaktowe

60-318 POZNAŃ, ul. Władysława Węgorka 20

tel.: +48 61 864 9000, fax: +48 61 867 6301

e-mail: sekretariat@iorpib.poznan.pl

Stopka strony