Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy

Logo

Strona główna serwisu

Nawigacja

  • Aktualności Accordion - Strona główna

Treść strony

Udział IOR ‒ PIB w 25. Międzynarodowych Targach AGROTECH w Kielcach

    W dniach 15‒17 marca 2019 roku odbyły się jubileuszowe 25. Międzynarodowe Targi Techniki Rolnej AGROTECH w Kielcach ‒ największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targi branży rolniczej. Wystawcy w 11 halach i na terenie zewnętrznym zaprezentowali najnowsze i najpopularniejsze maszyny i urządzenia rolnicze, nawozy, środki ochrony roślin, biostymulatory, instalacje urządzeń i konstrukcje budowlane, a także zbiorniki na paliwo. Podczas AGROTECH producenci rolni mieli również możliwość skorzystania z doradztwa i wiedzy specjalistów z instytucji służących rolnictwu w tym Instytutu Ochrony Roślin – PIB, które swoje stoiska prezentowały w ramach Wyspy Innowacji „Nauka i Doradztwo – Praktyce Rolniczej” organizowanej przez Ministerstwo Rolnictwa
i Rozwoju Wsi. Wystawę zwiedził minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oraz wicepremier Beata Szydło.

    Pierwszego dnia targów w trakcie uroczystej gali wręczone zostały medale i wyróżnienia targów AGROTECH i Las-Expo. Dyrektor IOR – PIB prof. dr hab. Marek Mrówczyński był członkiem kapituły przyznającej Złote Medale Targów Kielce. Wśród laureatów Złotego Medalu znaleźli się m.in. opryskiwacz rolniczy przyczepiany 4200/30/ALU GOLIAT produkowany przez Kujawską Fabrykę Maszyn Rolniczych Sp. z o.o. z Brześcia Kujawskiego za rozwiązania poprawiające ochronę roślin podczas wielokrotnych przejazdów oraz umożliwiające wykorzystanie w rolnictwie precyzyjnym, bezdotykowy czujnik do mapowania i zmiennej głębokości uprawy AgXtend SoilXplorer produkowany przez CNH INDUSTRIAL Austria GmbH za technologię umożliwiającą zrównoważone zarządzanie glebami mającą wpływ na zwiększenie efektywności i wydajności gospodarstwa oraz żyto jare BOJKO wyhodowane przez Hodowlę Roślin Smolice Sp. z o.o. Grupa IHAR za wysoką odporność na choroby oraz przydatność w uprawach ekologicznych.

    Podczas targów na stoisku IOR ‒ PIB pracownicy Instytutu zaprezentowali zainteresowanym osobom m.in. Platformę Sygnalizacji Agrofagów oraz Bazę Zaleceń Ochrony Roślin Online. Każdy z odwiedzających mógł zapoznać się z działalnością Instytutu, najnowszą ofertą wydawniczą oraz obejrzeć kolekcję owadów, szkodników magazynowych i chorób kukurydzy.

    Podczas jubileuszowej edycji Targów stoiska 750 firm z 25 krajów odwiedziło ponad 75 tys. osób.

  • Fot.1
  • Fot.2
  • Fot.3
  • Fot.4
  • Fot.5
  • Fot.6
  • Fot.7

« wstecz

Wybrane strony

Stopka strony

Dane kontaktowe

Instytut Ochrony Roślin -
Państwowy Instytut Badawczy

60-318 POZNAŃ, ul. Władysława Węgorka 20

telefon: +48 61 864 9000, fax: +48 61 867 63 01

e-mail: sekretariat@iorpib.poznan.pl

Godziny otwarcia

7:30 - 15:30


Wydawnictwa - składanie zamówień
e-mail:
upowszechnianie@iorpib.poznan.pl​

Licencja

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Wersja o wysokim poziomie kontrastu
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.