Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy

Logo

Strona główna serwisu

Nawigacja

Treść strony

Terenowa Stacja Doświadczalna w Toruniu

 

ADRES:

Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy

Terenowa Stacja Doświadczalna w Toruniua

ul. Pigwowa 16

87-100 Toruń

 

Kierownik TSD IOR – PIB

dr hab. Jacek Piszczek, prof. nadzw.

Tel./fax: + 48 (56) 623-69-23

e-mail: J.Piszczek@iorpib.poznan.pl

 

Placówkę powołano uchwałą Rady Ministrów Nr 64/70 z dnia 18 maja 1970 roku w sprawie organizacji badań z zakresu toksykologii i bezpiecznego stosowania pestycydów oraz kontroli ich pozostałości w żywności i środowisku życia człowieka.

Na podstawie tej uchwały Dyrektor Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu prof. dr h. c. Władysław Węgorek – powołał w dniu 1 września 1792 r. do istnienia laboratoria badawcze, których zadaniem była kontrola pozostałości pestycydów. Jednostki te zlokalizowano na terenie całego kraju, w tym także w Toruniu. Pierwsza siedziba Stacji mieściła się przy ulicy Parkowej 30, następnie od roku 1978 w nowo pobudowanym budynku przy ulicy Żwirki i Wigury 73, a od stycznia 2008 r. w nawo zakupionym i przystosowanym do potrzeb jednostki budynku przy ulicy Pigwowej 16.

Stacja dysponuje własnym zapleczem, na które składają się budynek zawierający pomieszczenia biurowe i pracownie badawcze o łącznej powierzchni 300 m2.

 

Misja Stacji

Prowadzenie działalności naukowo-badawczej i upowszechnionej w zakresie tworzenia naukowych i praktycznych podstaw rozwoju i modernizacji ochrony roślin w Polsce, szczególnie buraka cukrowego, z uwzględnieniem metod agrotechnicznych, biologicznych, fizycznych i chemicznych przydatnych w integrowanych programach produkcji i ochrony roślin.

 

 

Wybrane strony

Stopka strony

Dane kontaktowe

Instytut Ochrony Roślin -
Państwowy Instytut Badawczy

60-318 POZNAŃ, ul. Władysława Węgorka 20

telefon: +48 61 864 9000, fax: +48 61 867 63 01

e-mail: sekretariat@iorpib.poznan.pl

Godziny otwarcia

7:30 - 15:30


Wydawnictwa - składanie zamówień
e-mail:
upowszechnianie@iorpib.poznan.pl​

Licencja

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Wersja o wysokim poziomie kontrastu
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.