Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy

Logo

Strona główna serwisu

Nawigacja

Treść strony

IZBA PAMIĘCI PRACOWNIKÓW

INSTYTUTU OCHRONY ROŚLIN W POZNANIU

 

Izba Pamięci pracowników IOR-PIB mieści się w budynku biblioteki instytutu.Została utworzona  początkowo z pamiątek po pierwszym dyrektorze instytutu Władysławie Węgorku w roku 2000. W kolejnych latach były gromadzone tu liczne pamiątkowe ordery i dyplomy byłych pracowników instytutu.

W roku 2011 odbył się częściowy remont biblioteki i izby pamięci.Zostały odrestaurowane też gabloty na odznaczenia, powieszono tablice ze zdjęciami, dyplomami, wycinkami prasowymi  i pamiątkami z dawnych lat.Po remoncie zbiory powiększyły się o liczne eksponaty  związane z pracą w laboratoriach instytutu takie jak aparatura do badań z początków istnienia instytutu oraz inne sprzęty i urządzenia z minionej epoki. Pracownicy odchodzący na emeryturę ofiarowali  swoje dyplomy i odznaczenia związane z pracą w instytucie. Mamy również  puchary mocnej sekcji brydżowej pracowników  instytutu działającej pod przewodnictwem byłego dyrektora instytutu prof. Stefana Pruszyńskiego. Kolejni dyrektorzy przekazywali tutaj otrzymane nagrody, gratulacje i podziękowania dla instytutu na ich ręce z kraju i ze świata.

Wśród eksponatów znajduje się tu min. pierwszy mikroskop elektronowy, na którym pracowała pani  mgr Lidia Zielińska, sprzęt do odłowu owadów w terenie prof. Alicji Korcz, aparat Seinhorsta używany do oznaczania liczby nicieni  w glebie przez prof. Stefana Kornobisa  i prof. Zdzisława Wilusza, preparaty entomologiczne, waga szalkowa, liczydło, kałamarz, telefon oraz zdjęcia pracowników z lat 50tych ubiegłego wieku.

 

 

Wybrane strony

Stopka strony

Dane kontaktowe

Instytut Ochrony Roślin -
Państwowy Instytut Badawczy

60-318 POZNAŃ, ul. Władysława Węgorka 20

telefon: +48 61 864 9000, fax: +48 61 867 63 01

e-mail: sekretariat@iorpib.poznan.pl

Godziny otwarcia

7:30 - 15:30


Wydawnictwa - składanie zamówień
e-mail:
upowszechnianie@iorpib.poznan.pl​

Licencja

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Wersja o wysokim poziomie kontrastu
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.